Rodinný dům Vinohrady

Cílem návrhu bylo vytvořit moderní a netradičně řešený dům, který bude maximálně využívat potenciál pozemku, svažitosti terénu a velkorysého výhledu na brněnské významné dominanty.

Součástí provozu vily je i soukromá gynekologická ordinace. Prostory ordinace jsou však provozně odděleny, mají samostatný přístup po rampě ze severní strany objektu.

Dispozičně je provoz ve vile soustředěn okolo páteřní haly s centrálním schodištěm. Na halu a schodiště navazují dvě patra nadzemní a jedno patro podzemní, které se zařezává do příkrého svahu. V prvním nadzemním podlaží je situován velkoryse řešený obytný prostor s krbem, jídelnou a kuchyní, sociální zařízení, pomocné a technické prostory a garáž, dále dvě ložnice s vlastním sociálním zázemím. Z obytných místností je přímý vstup na terasy s výhledem na Brno. Obytné prostory jsou opticky propojeny s krajinou rozměrnými prosklenými prvky.

Z chodby, z níž jsou přístupné všechny jmenované prostory, vede jednoramenné schodiště do patra, ve kterém je soukromá, klidová část bydlení. Zde jsou umístěny ložnice koupelny, WC, šatna a pracovna. Z chodby je přímý vstup na balkon, z kterého je možný technický přístup na plochou střechu nad obývacím pokojem. V první podzemním podlaží, rovněž přístupném z centrální schodišťové se nachází vnitřní bazén, prostor klubovny, fitnes, prádelna, šatna, sauna, kotelna, sklad + sociální a hygienické zázemí + samostatně přístupné prostory lékařské ordinace. Z páteřní haly je rovněž přístupný klenutý vinný sklípek a prostor technologie bazénu. Z prostoru klubovny a bazénu je možný přímý vstup na terén. Veškeré objemy mají ploché střechy, kryté extensivní zelení, případně oblázkovým zásypem. Všechny prostory ovládá světlo a pocit vzdušnosti.


Rok:
2006
Lokalita:
Brno - Vinohrady
Finanční objem:
22 000 000 Kč
Fáze projektu:
stavba je již dokončena a uvedena do provozu